AZ OLDAL MOZILLA FIREFOX böngészőre van optimalizálva, ha más böngészőkkel nem működik, kérem töltse le a FIREFOX legújabb változatát!

Hirek

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

Nem szép játékkal, de nyert a vármegyei első osztályú csapat Baján

2024.03.11. 17:12
A 18. fordulóval folytatódott a vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság. A hatodik helyen álló Kiskunfélegyháza csapata délre utazott, hogy a tabellán tizenegyedik helyen álló Bajai LC-vel találkozzon.

Ez volt a tavaszi harmadik forduló, amelyből a Kiskunfélegyháza eddig csak kettőt játszott, mert az elsőben szabadnapos volt. Némedi Norbert csapatának az volt a célja, hogy győzelemmel hagyják el a pályát. Ezt sikerült is megvalósítaniuk. Március elejéhez képest jó időben játszották a találkozót, igaz, a szél egy kicsit fújt, ez azonban nem befolyásolta annyira a csapatokat, abban, hogy jó mérkőzést vívjanak egymással. Viszonylag korán, már a 21. percben megszerezte a vezetést a Kiskunfélegyháza Kurgyis Kevin révén. További helyzeteket is kidolgoztak a fiúk, de pontatlanok voltak. Erős Gergő és Oroszi Dániel előtt is nyílt lehetőség, de Sztruhák jól őrizte a kapuját. Kanyó János távoli lövéssel próbálkozott, de az is kimaradt. Persze a hazaiak előtt is adódott lehetőség, főleg a találkozó végén, amikor egy fejessel próbálkoztak, de ők sem tudtak élni a nagy helyzettel. A csapat szempontjából most az volt a lényeg, hogy a három pontot begyűjtse. A játékhelyzetek kialakítása pontosabb volt, és ez is eredményezte a győzelmet.

– Viszonylag nehezebb találkozót játszottunk, úgy gondolom, hogy nekünk több lehetőségünk is adódott, mint a hazai csapatnak. Természetesen nekik is voltak szép számmal helyzeteik, de mi egyet ki tudtunk használni, ami döntő fontosságú volt. Nem a legszebb játékkal, de el tudtuk hozni a három pontot, és ez volt a legfontosabb – nyilatkozta a találkozó után Némedi Norbert.

Ez a győzelem azt is jelentette, hogy a csapatunk feljött az ötödik helyre a tabellán, és azonos pontszámot, 28-at gyűjtött, mint a negyedik helyezett Jánoshalma.

Bajai LC–Kiskunfélegyháza: 0–1 (0–1)

Baja, vezette: Tóth Róbert (Herczeg Róbert, Serfőző Balázs).

Baja: Sztruhák – Fehér, Knap, Bölcskei, Kudella (Kerezsi 62.), Szeibert, Csiki, Bányai (Megyeri 46.), Baladin, Urlauber (Bart 72.), Mezőfi (Schaffer 78.).
Vezetőedző: Koch Tamás

Kiskunfélegyháza: Nagy Sz. – Nagy D. (Molnár 62.), Kanyó, Erős (Szabó D. 73.), Marsa, Oroszi, Nagy V., Urbán, Szabó P., Kőrös, Kurgyis K.
Vezetőedző: Némedi Norbert
Gólszerző: Kurgyis K. a 21. percben.
A következő fordulóban, március 16-án, a Kecel FC érkezik a Honvéd Sporttelepre. A mérkőzés 15 órakor kezdődik.

A vármegyei másodosztályú labdarúgó-bajnokságban is elkezdődött a tavaszi szezon. A Kiskunfélegyháza II csapata a Lakiteleki TE-t fogadta, és 3–1 (1–0) arányú győzelmet aratott. A gólokat Horváth Balázs, Szabó Tamás és Szalai Ádám szerezte, amire csak Szólát Kevin tudott válaszolni. A második csapatunk a következő fordulóban, március 16-án, szombaton, az éllovas Solti FC otthonába utazik.

Forrás: felegyhazikozlony.eu

A három pont megszerzése volt a cél, ami meglett

2024.03.04. 12:26
A vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában a Kiskunfélegyháza csapata is megkezdte a tavaszi szezont. Az idei elsőben ugyanis szabadnaposak voltak.

Az őszi szezont a hetedik helyen zárta csapatunk, amikor is huszonkét pontot gyűjtöttek. Az ellenfelünk pedig a lejátszott tizenöt mérkőzésből mindössze hatot szerzett. Éppen ezért a találkozó elején még a legpesszimistább szurkolók sem gondolhattak arra, hogy esetleg pontot sem szerez ezen a mérkőzésen a csapatunk. Bár a játék alapján megérdemelt hazai győzelem született, de ez azért nem volt olyan egyszerű. A vendégek mindent megpróbáltak annak érdekében, hogy ne vesztesként hagyják el a pályát. Így megnehezítették a dolgunkat. Az első félidőben, igaz, büntetőből, de sikerült megszerezni a vezetést. Oroszival szemben szabálytalankodtak a bácsalmási védők a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőnek maga a sértett futott neki, és a labda a hálóban kötött ki, 1–0. Még a tizenegyes előtt Cselik Dániel, a bácsalmásiak hálóőre megsérült, le kellett cserélni. A félidő egy gólos hazai vezetéssel zárult.

A második részben sem változott sokat a játék képe. Többet támadott a csapatunk, de az igazi nagy helyzeteket nem sikerült kialakítani. Mind a két fél részéről inkább a küzdelem dominált. Ebben a játékrészben már nem esett több gól, így maradt az 1–0-s hazai győzelem.

A találkozó után Némedi Norbert vezetőedző a következőket mondta: – Úgy gondolom, hogy nem volt egy színvonalas találkozó, de jóhiszeműen azt mondanám rá, hogy első idei bajnoki mérkőzésként elment. A legfőbb célunk az volt, hogy szerettük volna a három pontot itthon tartani, ugyanis a Bácsalmást már évek óta nem sikerült megvernünk. Ilyen értelemben nagyon örülök annak, hogy megnyertük a találkozót 1–0-ra. Sajnos a pályának a talaja nem engedte meg azt, amit mi annyira szeretünk játszani. Ez rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Összességében a kapu előtt több lehetőségünk volt, mint a Bácsalmásnak. Úgy érzem, hogy ezzel a minimális különbséggel, de megérdemeltük a győzelmet.

Kiskunfélegyháza–Bácsalmási PVSE: 1–0 (1–0)

Kiskunfélegyháza, vezette: Hagymási Attila (Markó László, Korsós Péter.

Kiskunfélegyháza: Nagy Sz. – Kanyó, Erős (Magony 69.), Marsa (Nagy D. 79.), Oroszi, Nagy V., Urbán, Szabó P., Kurgyis (Szabó D. 90.), Huszka, Molnár E. (Kőrös 87.)
Vezetőedző: Némedi Norbert.

Bácsalmás: Cselik (Koncsok 35.) – Patócs, Rejsli, Mohácsi, Patocskai (Paládi 73.), Virág Z. (Snyehola 46.), Harnos, Miletic, Bálity, Fodor, Török.
Vezetőedző: Tesic Igor

Gólszerző: Oroszi a 34. percben.

A következő fordulóban, március 9-én délre utazik csapatunk, ahol a Bajai LC lesz az ellenfél. A találkozó 14.30-kor kezdődik a Bajai Városi Sporttelepen.

Nem sikerült a Baja ellen megszerezni a három pontot

2023.11.26. 16:20
A vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójából elmaradt mérkőzést játszották le szombaton délután Kiskunfélegyházán, ahol a hazai csapat ellenfele a Bajai LC volt.

A találkozó előtt csapatunk az ötödik helyet foglalta el a tabellán huszonkét ponttal, győzelme esetén megelőzte volna a negyedik helyezett Lajosmizsét valamint a harmadik Jánoshalmát is, és a képzeletbeli dobogó harmadik helyére állhatott volna fel. Erre minden esélye is megvolt a Kiskunfélegyházának. A csapat szerette is volna bizonyítani a hazai szurkolóinak, hogy ezúttal is ott a helyük a legjobbak között.

A Baja eddig nem úgy szerepelt a bajnokságban, mint ahogyan azt remélték, mert a lejátszott tizenkét mérkőzésükből csak tizennégy pontot gyűjtöttek és a találkozó előtt, a 13. helyet foglalták el a tabellán. A Magyar Kupa mérkőzésük miatt a Kiskunfélegyházán kívül a Tiszakécske II.-vel is találkoznak még a téli szünet előtt. Így győzelmeik esetén ott lehetnek a középmezőnyben.

A találkozó előtt köszöntötték a 75 éves Varga Ferencet, aki nemcsak a hazai mérkőzések bemondója, de évtizedek óta ott van a csapat körül, és ahol tud, segít. Némedi Norbert vezetőedző mikrofonba mondta, hogy Varga Ferenc, sokaknak csak Feri bácsi, és nekik is, sokat segíti a munkájukat. Úgy is mondhatná, hogy a csapat jobb keze. Kíváncsi volt arra, hogy milyen a jobb lába – a hangját ugyanis már ismerik – mert a kezdőrúgást Varga Ferenc azzal végezte el. Ez pedig egy új feladat volt a számára, de ezt is, mint minden mást, megoldotta a nézők tapsa kíséretében.

A hazaiak mindjárt támadólag léptek fel az első találatot mégis a vendégek szerezték. Egy jobboldali támadást követően Kerezsihez került a labda, aki kilőtte a jobb alsó sarkot, 0 – 1. A második játékrész elején sikerült csapatunknak egyenlíteni. Szintén egy jobboldali beadás után Sztruhák kapus rosszul ért a labdához, ami Kanyóhoz került, aki könnyedén lőtt a hálóba, 1 – 1. Nem sokkal később ismét vezetést szerzett a Baja. Bölcskei remekül futott el a jobboldalon, labdája üresen találta középen Csikit, akinek nem volt nehéz dolga a labdát a kapuba juttatni, 1 – 2.

– Nehéz mérkőzésre számítottunk, mert nem a tabellából indultunk ki, nyilatkozta a találkozó után Némedi Norbert. – Olyan volt ez a mai mérkőzés is, mint a fél szezonunk. Sajnos hullámzó volt a meccs képe is. Rohantunk az eredmény után, és próbáltunk újítani. Hozzáteszem, hogy a vendégek nagyon szervezetten játszottak, és kivédekezték ezt a mérkőzést. Tanulunk ebből a félévből. Megpróbálunk a tavasszal minél többet kihozni majd a szezonból, és reméljük, hogy az jobban fog sikerülni. Van rá időnk, hogy kijavítsuk a hibáinkat, amit most az ősszel okoztunk. Szebb lehetet volna a vége, ha ezt a mérkőzést meg tudtuk volna nyerni. Innen építkezünk majd tavasszal, tette hozzá Némedi Norbert.

Kiskunfélegyháza – Bajai LC: 1 – 2 (0 – 1)

Kiskunfélegyháza, vezette: Kiss László (Apró Ferenc, Serfőző Balázs).

Kiskunfélegyháza: Nagy Sz. – Vén (Szabó P. 20.), Magony, Erős, Oroszi (Nagy D. 66.), Nagy V., Kanyó J., Urbán, Kőrös (Molnár E. 46.), Kurgyis K., Huszka (Szűcs 66.).

Baja: Sztruhák – Fehér, Knap, Bölcskei, Kerezsi (Schaffer 76.), Nébl (Sebők 93.), Csiki, Bányai, Baladin, Megyeri (Szolga 80.), Mezőfi (Urlauber 71.).
Vezetőedző: Koch Tamás.

Gólszerző: Kanyó 56., illetve Kerezsi 9. Csiki 63.
Sárga lap: Molnár 47., Nagy V. 56., illetve Fehér 74.

Bajnokhoz méltóan játszott a vármegyei első osztályú csapat

2023.11.20. 16:32
A vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában a Kecskeméti LC otthonába utazott a Kiskunfélegyháza gárdája. A hazaiak szerették volna otthon tartani a három pontot, míg a csapatunk a győzelemben reménykedett.

A találkozó előtt mindössze egy pont különbség volt a két gárda között. A Kiskunfélegyháza tizenkét mérkőzésből tizenkilenc pontot gyűjtött, míg a Kecskemét tizennyolcat. A gólkülönbség is majdnem hasonló volt, nekünk mínusz 2, a hazaiaknak pedig plusz egy. Érthető volt tehát mindkét csapat részéről az, hogy az edzők olyan taktikát fognak választani, ami győzelemhez juttatja majd csapatukat.

A Kecskeméti LC minden mérkőzését műfüvön játssza, ami sok csapatnak nem kedvez. Legtöbben ugyanis nem szeretnek ilyen talajon játszani, jobban szeretik az élőfüves pályákat. Legutóbb, két héttel ezelőtt Tiszakécskén is műfüvön tartották a mérkőzést, és ott sajnos súlyos vereség lett a vége. Persze nem lehet mindent a műfűre ráfogni, mint ahogyan a KLC mérkőzést sem, mert ezúttal jól játszott a csapat és begyűjtötte a három a pontot. Azzal szinte mindenki tisztában volt, hogy szoros, nehéz mérkőzésre lesz kilátás, és ez be is igazolódott. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, mind a két félnek voltak lehetőségei, de a helyzetek kimaradtak. A játék színvonala megfelelő volt és látszott mindenkin, hogy belead apait, anyait. Labdabirtoklásban viszont már ekkor felülmúltuk őket, ami jó jel volt a folytatásra.

A második játékrészben még nagyobb fordulatra kapcsoltak a csapatok, aminek meg is lett az eredménye, mert Kurgyis Kevin az 54. percben, betalált a kecskeméti kapuba, 0–1. A vezetésünk után a hazaiak is próbáltak helyzeteket teremteni. Még negyedóra sem telt el a vezető gólunk után, amikor is egy jobboldali ellentámadásnál a felfutó hazai játékos beadott labdája után szabálytalanság történt a tizenhatoson belül, amiért tizenegyest ítélt a játékvezető. A büntetőt Varga Mihály lőtte. Nagy Szabolcs érezte, hogy merre fog majd menni a labda, de olyan erős volt, hogy nem tudta hárítani, 1–1. Az egalizálás talán még jobban tűzbe hozta a játékosainkat, mert továbbra is azon voltak, hogy gólt szerezzenek. Ez a 79. percben következett be, amikor is Kanyó indította Oroszi Dánielt, aki már a tizenhatoson belül járt, amikor a rátámadó Halasi Péter kapus mellett is elhúzta a labdát, és bal lábbal a kapuba passzolt, 1–2. A találkozó hátralévő idejében a hazaiak mindent megpróbáltak annak érdekében, hogy sikerüljön legalább egy pontot szerezniük, de csapatunk tudta tartani az eredményt.

A játékunkban döntő volt az, hogy Kanyó János nagyon jól játszott a középpályán, akihez Huszka Milán is csatlakozott, jól irányították társaikat. Ezen a mérkőzésen úgy játszott a csapat, ahogyan az elmúlt évben, és ahogyan egy bajnokcsapattól elvárható. Kár, hogy már csak egy mérkőzés van hátra, az őszi szezonból, mert ha továbbra is ezt a játékot tudják mutatni a fiúk, akkor van esély arra, hogy ebben a bajnokságban is ott legyenek a tabella elején.

Kecskeméti LC – Kiskunfélegyháza: 1 – 2 (0 – 0)

Kecskemét, vezette: Stefánovits Gábor (Kósik László, Bege Tamás)

Kecskeméti LC: Halasi – Récsei (Kurucz 84.), Pintyi, Fekete A. (Varga M. 61.), Major (Ónodi 85.), Selmeci, Katona, Kele, Márki, Bessenyei, Terbe (Szabó Sz. 61.).
Vezetőedző: Márton Pál.

Kiskunfélegyháza: Nagy Sz. – Nagy D. (Szűcs 77.), Vén, Magony, Erős, Oroszi, Kanyó, Urbán, Kőrös (Szabó P. 68.), Kurgyis K., Huszka (Nagy V. 68.).

Gólszerző: Varga a 67., illetve Kurgyis K. az 54., Oroszi a 79. percben.

Sárga lap: Terbe 6., Márki 90., Bessenyei 92., illetve Kőrös 17., Kurgyis K. 56., Kanyó 63., Szabó P. 90. perc.

Bár a bajnokság őszi szezonjának már vége, de több csapatnak van még elmaradt mérkőzése. A Kiskunfélegyházának a harmadik fordulóból maradt el a Baja elleni találkozója, mert a sugópartiak akkor még érdekeltek voltak a Magyar Kupában. A találkozót november 25-én, szombaton 13 órakor játsszák le Kiskunfélegyházán.

Idegenben nyert a Félegyháza II.

2023.11.18. 17:44

A hétvégén a 13. fordulót rendezik meg a vármegyei másodosztályú bajnoksákban. Az Északi csoportban három mérkőzést vívtak meg szombaton, mind a hármat a vendégcsapat nyerte. Mind a Nyárlőrinc, mind a Kiskunfélegyháza II. 1–0-ás első félidei hátrányból fordított 2–1-e, a Solt Lakiteleken már az első félidőt is kétgólos előnnyel zárta, hogy aztán 4–0-ás győzelemmel zárja a naptári évet.

Vármegye II., Északi csoport

Kunszállás SE–Kiskunfélegyháza II. 1–2 (1–0)

Kunszállás, vezette: Kaszala Mihály (K. Szabó Kristóf, Végh Ferenc)

Kunszállás: Kovács L. – Fekete I. (Farkas 74.), Ficsór (Hegedűs 50.), Hatvani, Kertész Á., Fekete L., Páli, Agárdi, Kuklis, Dinnyés B. (Kiss Sz. 59.), Kürtösi. Vezetőedző: Kertész Gábor.

Kiskunfélegyháza II.: Zsigó – Tóth L. (Hájas 28.), Horváth B., Görög, Makány, Berekszászi, Palásti (Kovács L. 93.), Szalai (Dinnyés M. 46.), Balázs, Polgár Sz., Fricska (Kurgyis B. 78.). Technikai vezető: Balog Huba

Gól: Hatvani a 24., illetve Makány az 55. és a 79. percben.

Forrás: baon.hu

Küzdelmes mérkőzésen, vendéggyőzelem

2023.11.13. 10:35

A hétvégén a 12. fordulót rendezték a vármegyei másodosztályú bajnokságban. Az Északi csoportban két mérkőzés maradt vasárnapra. Az Apostag újra három pontot szerzett idegenben, a Kiskunfélegyháza II. vendégeként győzedelmeskedtek Lajos Lóránd góljával.

Kiskunfélegyháza II.–Apostag KSE 0–1 (0–0)

Kiskunfélegyháza, vezette: Putnik Tamás (Rácz Béla, Szabó Gábor)

Kiskunfélegyháza II.: Zsigó – Tóth L., Horváth B., Görög, Makány, Dinnyés (Palásti 57.), Besze (Szabó T. 44.), Berekszászi, Balázs, Polgár Sz., Fricska (Molnár T. 81.). Technikai vezető: Balog Huba.

Apostag: Csajtai – Szikora, Lajos, Malek F., Gugyella, Nárai, Nagy T., Boros, Szabó I., Malek D. (Török 35.), Balázs (Csömör 68.).

Gól: Lajos a 77. percben.

Csak a hajrában születtek gólok Kiskunfélegyházán

2023.11.11. 19:05

A vármegyei első osztályú labdarúgó bajnokság 14. fordulójában a Kiskunfélegyháza az Anda Kalocsa FC gárdáját fogadta. A találkozón a hazaiak ugyan ráerőltették az akaratukat ellenfelükre, de ez kevés volt a győzelemhez.

A találkozó úgy kezdődött, ahogyan azt a hazai szurkolók szerették volna. Már a mérkőzés elején a kezébe vette a játék irányítását a Félegyháza, és szinte folyamatosan a Kalocsa térfelén tartózkodtak. Az első nagy lövést mégis a vendégek eresztették meg, pontosabban Varga Stefano, akinek közeli löketét védte Nagy Szabolcs. Szinte állandó jelleggel a Kalocsa térfelén pattogott a labda, akik csak kontra támadásokra építettek. A 36. percben megszerezhette volna a vezetést a hazai gárda. Erős kapott jó labdát a bal oldalon, befelé cselezett, már csak Vargával állt szemben, de a kapusba lőtte a labdát. Az első játékrész utolsó percében egy balról belőtt labdát Farkas Szabolcs közelről fejelt kapura, de Nagy Szabolcs a helyén volt.

A 47. percben Oroszi sprinttelt egy előre vágott labdára, már Varga Sándort is kicselezte, de túlságosan kisodródott, így visszafelé kellett cseleznie és oda lett a helyzet. Négy perccel később Oroszi lőtt kapura, de egy vendég láb beleért és szöglet lett belőle. Az 52. percben Erős Gergő bombája is szögletre pattant az egyik védőről, majd Molnár Edvárd lövése kerülte el a kalocsai kaput. Ezekben a percekben látszott, hogy a Félegyháza döntésre akarja vinni a mérkőzés kimenetelét. A 73. percben Rábóczki a tizenhatoson belül buktatta Oroszit, amiért a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt maga a sértett végezte el, és a jobbra mozduló Varga Sándor mellett a bal alsó sarokba lőtte a labdát 1–0. Nem sokáig örülhettek a hazaiak az előnynek, mert a 84. percben egy szabadrúgást követően fejjel csúsztattak meg a vendégek a hazai kapu előtt a labdát, ami Rideghez került, aki a jobb sarokba lőtt 1–1. A hátralévő időben a Kiskunfélegyháza mindent megpróbált még, hogy esetleg a győzelmet megszerezze, de nem jártak sikerrel.

Kiskunfélegyháza–Anda Kalocsa FC 1–1 (0–0)

Kiskunfélegyháza, vezette: Allaga Iván (Aladics Tamás, Tamaskó Attila).

Kiskunfélegyháza: Nagy Sz. – Nagy D. (Szűcs D. 72.), Vén, Magony, Erős (Kőrös 82.), Oroszi, Kanyó, Urbán, Kurgyis K. (Szabó P. 79.), Huszka, Molnár E. (Nagy V. 71.). Vezetőedző: Némedi Norbert.

Kalocsa: Varga Sándor – Rideg, Tóth K., Matos (Bányai 82.), Varga Stefano, Katus (Busa 53.), Farkas Sz. (Nádasdi 89.), Tóth L., Tamás Z., Rábóczki (Monori 79.), Tamás B. Vezetőedző: Kohány Balázs.

Gólszerző: Oroszi 11-esből a 75. illetve Rideg 84. percben.

Sárga lap: Urbán 84., Magony 93., illetve Tóth L. 93. percben.

A Félegyháza II. Csólyospálosról távozott három ponttal

2023.11.06. 11:08

A hétvégén a 11. fordulót rendezik meg a vármegyei másodosztályú bajnokságban. Az Északi csoportban három mérkőzést vívtak meg szombaton. Mind a három pályán a vendégcsapat győzött.

A Kiskunfélegyháza II. Csólyospálosról távozott három ponttal.

Csólyospálos–Kiskunfélegyháza II. 1–2 (1–0

Csólyospálos, vezette: Borbényi Miklós (Borbányi Bálint, Bábel Gréta

Csólyospálos: Andóczi-Balog – Novikov, Gera, Zádori, Balogh (Ábrahám-Furus 70.), Harkai, Engi, Tóth D., Bartalos, Patyi, Kertész.

Kiskunfélegyháza II.: Zsigó – Tóth L., Horváth B., Görög, Makány, Dinnyés (Molnár 59.), Besze (Kovács L. 46.), Berekszászi, Balázs, Polgár Sz., Fricska (Karsai 74.) Technikai vezető: Balog Huba.

Gól: Tóth D. 2., illetve Karsai 78., Makány 85. perc.

Kiállítva: Engi a 62., Zádori a 88. illetve Karsai a 88. percben.

Parádézott a szomszédvári derbin a Majsa

2023.10.30. 15:55

A hétvégén a 10. fordulót rendezték meg a vármegyei másodosztályú bajnokságban, az Északi csoportban egy mérkőzés maradt vasárnapra. A félegyházi szomszédvári rangadón a Majsa nem sokáig hagyta kétségek közt a szurkolókat, már az első játékrészben is magabiztos előnyre tett szert, majd végül 7–0 arányban győzött. Rácz István Tamás négyszer is betallt a hazaiak kapujába.

Vármegyei II. osztály, Északi csoport

Kiskunfélegyháza II.–Kiskunmajsa FC 0–7 (0–3)

Kiskunfélegyháza, vezette: Geleta Mihály (Csorba Gábor, Végh Ferenc)

Kiskunfélegyháza II.: Balla (Zsigó 32.) – Tóth L., Karsai (Dinnyés 46.), Görög, Szabó T. (Besze 72.), Makány (KovácsL. 80.), Hájas, Berekszászi, Palásti, Polgár Sz., Fricska (Szalai 83.). Technikai vezető: Balog Huba.

Kiskunmajsa: Juhász – Nagy G., Ács, Szóke H., Boros (Törőcsik 67.), Gera (Kovács K. 74.), Katona (Lukács 46.), Szőke P., Gilicze (Pszota 67.), Rácz, Pocsai. Technikai vezető: Kis Péter.

Gól: Boros a 22., Polgár Sz. (öngól) a 29., Rácz a 39., 71., 84., 87., Szőke H. a 48. percben.

Kiállítva: Juhász a 74. percben.

Uralta csapatunk a mérkőzést a Kiskőrös ellen

2023.10.30. 15:45
A tizenkettedik fordulóval folytatódott a vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság. A Kiskunfélegyháza a Kiskőrös LC gárdáját fogadta, és magabiztos győzelmet aratott.

A találkozó előtt csapatunk tizenegy forduló után, kilenc lejátszott mérkőzéssel tizenöt pontot gyűjtve, a hetedik helyen állt a tabellán. Ezzel szemben a Kiskőrös tíz mérkőzésből tizennégy pontot szerzett. Nem volt kérdés az, hogy ezt a mérkőzést be kell húzni, már csak azért is, hogy az elmúlt bajnoki fordulóban elszenvedett soltvadkerti vereséget kiküszöbölje a csapat. A találkozó ennek megfelelően kezdődött. Mi támadtunk, a vendégek védekeztek. Az első gól viszonylag korán, a 19. percben esett. Jobboldali beadást követően Erős Gergő ezúttal nem erőből rúgta meg a labdát, hanem helyezte a kapu bal oldalába, 1–0. A csatárnak egyébként volt több helyzete és távoli lövése is. A második hazai gól nagyon jókor jött, mert közvetlen a szünet előtt esett. Oroszi Dániellel szemben szabálytalankodtak a tizenhatos vonalánál. Vita folyt arról, hogy bent volt-e, vagy kint, esetleg a vonalon. A játékvezető végül is úgy döntött, hogy büntetőt kell rúgni. A tizenegyest maga a sértett végezte el, de elsőre nem sikerült, mert pontosan eltalálta a labdával a kapust. A kipattanó labda azonban ismét hozzákerült, és másodszorra már nem hibázott, így eggyel növelte csapata előnyét, 2–0.

Jól kezdődött a második játékrész, mert növelni tudtuk az előnyünket. A 47. percben élményszámba menő gólt lőtt Nagy Dániel. A baloldalon iramodott meg, majd két befelé húzó csel után, mintegy húsz méterről a bal alsó sarokba vágta a labdát, 3–0. A 63. percben tovább növelte előnyét csapatunk. Egy gyors ellentámadás után Erős indította Oroszit, aki kilőtte a hosszú jobb alsó sarkot, 4–0. Oroszinak is akadt jó pár helyzete, de több alkalommal már nem tudta bevenni a kiskőrösi kaput. A vendégek gólját Godslove szerezte a 69. percben, aki viszonylag távolról, a saját térfeléről vezethette kapura a labdát, és mivel senki sem akadályozta meg abban, hogy kapura lőjön, be is talált. Lövését Nagy Szabolcs nem tudta hárítani, 4–1. Kár volt ezért az egy vendég gólért, mert sokkal szemben mutatott volna a 4–0, de nincs semmi baj. A csapat uralta a mérkőzést, csak időnként volt fellángolása a Kiskőrösnek. Mezőnyben jól adogattak, de a kapu előtt passzívak voltak.

Csapatunk most megmutatta, hogy az elmúlt heti soltvadkerti vereség csak egyszeri kisiklás volt. Fel tudtak állni és nagyarányú győzelmet tudtak aratni a Kiskőrös ellen. Jelenleg a negyedik helyen állunk a tabellán. Legközelebb a Tiszakécske II. otthonába utazik a vármegyei első osztályú csapatunk. A találkozó november 4-én, szombaton 13.30-kor kezdődik a Tiszakécskei Városi Sportcentrumban.

Kiskunfélegyháza – Kiskőrösi LC: 4 – 1 (2 – 0)

Kiskunfélegyháza, vezette: Szomjú Richárd (Borbényi Miklós, K. Szabó Kristóf)

Kiskunfélegyháza: Nagy Sz. – Nagy D., Vén, Szűcs, Magony (Kőrös 64.), Erős, Oroszi, Nagy V. (Budai 30.), Ábel (Huszka 59.), Kanyó (Szabó P. 77.), Urbán.

Kiskőrös: Tóth Z. – Mijailovic, Dulai, Gyenizse B. (Szabó D. 37.), Csáki, Szabó G., Amin (Karf 46.), Barkóczi, Torgyik (Agócs 54.), Lajkó, Godslove.
Technikai vezető: Márton Zsolt.

Gól: Erős a 19., Oroszi a 34., a 63., Nagy D. a 47. illetve Godslove a 69. percben.
Sárga lap: Erős 78., Huszka 85., illetve Szabó G. 67. percben.

Indulás: 2008-08-18

Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre    *****    Egy asztrológiai elemzés,sok segítséget ad,életünk megtervezéséhez,rendeld meg és küldök egy 3 éves éves elõrejelzést is    *****    Szeretne leadni felesleges kilókat? Szeretné méregteleníteni és tisztítani szervezetét?Csatlakozzon a programhoz még ma!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, kezd az évet azzal, hogy belenézel, én segítek értelmezni amit látsz. A saját akaratod dönt!